Quantcast
Channel: GstarCad
Viewing all 374 articles
Browse latest View live

Webinarium GstarCAD 2020 cz. 1: „Podstawowe narzędzia rysunkowe”

$
0
0

Zapraszamy do udziału w nowym cyklu webinariów GstarCAD 2020! Weź udział w pierwszej części bezpłatnego szkolenia online „Podstawowe narzędzia rysunkowe”. Nasze wirtualne spotkanie odbędzie się:

  • Dnia: 27 marca 2020
  • O godzinie: 11:00

Co da Ci udział w webinarium?

  • Poznasz interfejs programu,
  • Poznasz podstawowe funkcje programu CAD 2D,
  • Zrozumiesz funkcjonowanie narzędzi rysunkowych.

Udział w webinarium jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc w wirtualnym pokoju konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

 

 Zarejestruj się


Elastyczne licencje GstarCAD

$
0
0

Sposób licencjonowania oprogramowania jest proporcjonalny do kosztów związanych z jego utrzymaniem. Rynek CAD już dawno podzielił się na licencje czasowe i wieczyste i wielu użytkowników przyzwyczaiło się do regularnego opłacania wypożyczonych narzędzi. Czy do kolejnych zmian, tym razem dotyczących likwidacji licencji sieciowych, przedsiębiorcy równie szybko się przyzwyczają? A może tym razem już naprawdę przyszła pora, by przyjrzeć się bliżej dostępnym na rynku alternatywom?

GstarCAD to alternatywne, uniwersalne oprogramowanie, dobrze znane polskim projektantom CAD. Charakteryzuje się tym, że w przeciwności do wiodących marek, niezmiennie proponuje swoim użytkownikom korzystną możliwość wykupu narzędzia na własność. Wieczysta licencja to dla wielu firm oszczędność rzędu dziesiątek tysięcy złotych rocznie, dlatego wybór często jest oczywisty.

Użytkownicy programów CAD zdają sobie sprawę, że licencje nie dzielą się wyłącznie na czasowe i wieczyste. Oba warianty mogą być elastyczne i skrojone na miarę potrzeb zespołu, czy przedsiębiorstwa, optymalizując tym samym koszty użytkowania – tak jest w przypadku GstarCAD. Niestety nie wszystkie narzędzia CAD dopasowują się do potrzeb użytkowników. Dobry program to oczywiście wysokiej jakości, niezawodne narzędzie, ale (co istotne!) o korzystnym stosunku ceny do jakości. Rozwiązania, nawet te najlepsze, które prowadzą do maksymalnej satysfakcji ekonomicznej producentów, kosztem korzystnych lub przynajmniej rozsądnych warunków cenowych dla użytkowników, nie są dobrym wyborem.

Wiele przedsiębiorstw korzysta z licencji sieciowych, optymalizując liczbę kupionych programów. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy korzystający z narzędzia sporadycznie mogą pracować zamiennie, wykorzystując te same licencje. Jedynym warunkiem jest to, że nie można używać jednej licencji jednocześnie na kilku stanowiskach. Jest to wygodne i uczciwe wobec firmy, która inwestuje swoje środki w dane oprogramowanie. Jak dużą stratą byłaby konieczność wymiany tych licencji na jednostanowiskowe?

GstarCAD niezmiennie oferuje swoim klientom wieczyste licencje sieciowe (tzw. pływające). Jakie są wszystkie dostępne formy licencjonowania programu i dla kogo każda z nich jest najkorzystniejsza? Co może dać Tobie i Twojej firmie alternatywne rozwiązanie CAD, a jakie możliwości odbierają Ci wiodące narzędzia? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu wspólnie i wyciągnijmy konstruktywne wnioski.

Wybór: wieczysta lub czasowa

Główną zaletą licencji wieczystych jest otrzymanie narzędzia na własność, bez żadnych zobowiązań, ukrytych kosztów czy tzw. gwiazdek. Oprogramowanie CAD zakupione w takiej formie staje się Twoje i możesz z niego korzystać bez ograniczeń i bez dodatkowych opłat. Niezależnie od tego, czy odpowiadasz wyłącznie za swoje finanse, czy za budżet całego przedsiębiorstwa, stawiając na wieczystą licencję, nie musisz kalkulować cyklicznych kosztów związanych z utrzymaniem oprogramowania.

Wiele osób zdecydowało się wymienić dotychczas wypożyczane narzędzia na GstarCAD, głównie ze względów finansowych. Oszczędności mogą być ogromne i rosną wraz z zapotrzebowaniem na kolejne programy. Istotne jest również to, że przejście z innego oprogramowania CAD nie wiąże się z dodatkową nauką. Interfejs i metody pracy narzędzia są mocno zbliżone. Zamiana nie powoduje także obniżenia jakości, GstarCAD to nowoczesne oprogramowanie, nad którego rozwojem nieustannie pracuje sztab ekspertów.

Oczywiście zdarza się, że program CAD potrzeby jest wyłącznie na określony czas np. do zrealizowania konkretnego projektu. W takiej sytuacji może okazać się, że licencja czasowa ma swoje uzasadnienie ekonomiczne. Elastyczność i możliwość wyboru na każdym etapie to dominujące cechy GstarCAD, dlatego każdy potencjalny użytkownik może wybrać pomiędzy wieczystą i roczną licencją oprogramowania. W przypadku licencji wieczystej, w każdej chwili możesz odpłatnie aktualizować program do nowszych wersji, ale co ważne – nie musisz tego robić.

Cyklicznie, raz w roku pojawia się aktualizacja, która zawsze wcześniej jest prezentowana w formie obszernych opisów, webinarów, czy wideoporadników. Na podstawie zebranych w ten sposób informacji możesz podjąć decyzję – czy wdrożone nowości są potrzebne w twojej pracy? Jeżeli tak, inwestycja w aktualizacje szybko się zwróci, jeżeli nie, poczekaj na kolejną wersję. W GstarCAD nie ponosisz dodatkowych kosztów za pominięcie aktualizacji!

Wybór: licencja elektroniczna lub z kluczem sprzętowym USB

Licencje GstarCAD można podzielić również ze względu na formę aktywacji. Dostępne rodzaje to licencja elektroniczna oraz klucz sprzętowy USB. W pierwszym przypadku uruchomienie programu odbywa się przy pomocy kodu aktywacyjnego, przypisanego konkretnemu komputerowi. W przypadku klucza sprzętowego USB licencja przypisana jest do samego klucza, a nie komputera. Pozwala to na uruchomienie pełnej wersji programu na dowolnym urządzeniu stacjonarnym, do którego w danej chwili podpięty jest klucz.

W przypadku licencji elektronicznej istnieją dwa rodzaje aktywacji: online i ręczna. W pierwszym przypadku konieczny jest dostęp do Internetu, ale proces jest bardzo prosty i szybki. Wystarczy wpisać w odpowiednie miejsce kod, zatwierdzić i po kilku sekundach program jest aktywny. Osoby, które w momencie aktywacji nie będą miały dostępu do sieci, mogą skorzystać z opcji drugiej, czyli aktywacji ręcznej. Jest to nieco dłuższy proces, ale każdy nowy użytkownik otrzymuje szczegółową instrukcję, jak krok po kroku po raz pierwszy uruchomić zakupiony program.

Zarówno w przypadku licencji elektronicznej, jak i klucza sprzętowego USB możliwe jest współdzielenie wielu licencji GstarCAD w biurowej sieci LAN. Jest to korzystne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw, nie zależnie od wielkości. Optymalizacja ilości zakupionych licencji może być oparta o indywidualną specyfikę pracy zespołów.

W przypadku licencji elektronicznej dużą zaletą jest jej monitoring. Gdyby doszło do zagubienia klucza aktywacyjnego, możliwe będzie jego odzyskanie. W przypadku klucza sprzętowego utrata jest równoznaczne z utratą licencji. Nie są one monitorowane i nie ma możliwości sprawdzenia, czy program nie jest gdzieś użytkowany. Zaletą klucza USB jest jednak wygodne korzystanie z GstarCAD na wielu stanowiskach. Licencja przypisana jest do klucza, a nie do konkretnego sprzętu, co pozwala na uruchomienie pełnej wersji programu na dowolnym komputerze, do którego w danym momencie podpięty jest USB.

Wybór: licencja sieciowa lub jednostanowiskowa

W przeciwności do innych wiodących na rynku narzędzi CAD, GstarCAD nadal umożliwia swoim klientom wybór pomiędzy licencją sieciową i jednostanowiskową. Dzięki temu niezależnie czy chcesz zakupić licencję wyłącznie dla siebie, dla niewielkiego zespołu, czy chcesz wyposażyć kilkadziesiąt stanowisk w firmie – możesz wybrać optymalną formę płatności i licencjonowania.

Jeżeli potrzebujesz program CAD dla siebie, możesz rozważyć zakup licencji jednostanowiskowej elektronicznej wieczystej. Dzięki temu będziesz mógł bez ograniczeń czasowych korzystać z narzędzia. Zarówno licencja sieciowa, jak i klucz USB prawdopodobnie nie będą Ci potrzebne. Jeżeli jesteś częścią małego zespołu i wszyscy na co dzień korzystacie z narzędzi CAD, to również wersja jednostanowiskowa dla każdego z Was może być najlepszym wyborem. W przypadku częstej zmiany sprzętu komputerowego, lepsza może okazać się opcja z kluczem sprzętowym USB.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku zespołów, gdzie nie każde stanowisko wymaga stałego dostępu do programu. Część osób używa systemu CAD sporadycznie i nie ma sensu, aby każda z nich miała licencję przypisaną wyłącznie do siebie. W takim przypadku przynajmniej część programów w firmie może być zakupiona w wersji sieciowej. Dzięki temu pracownicy mogą się swobodnie wymieniać narzędziem, a budżet firmy nie zostaje przeciążony.

Licencja może być przypisana do firmy (nie do konkretnego użytkownika) i to jej przedstawiciele decydują, w jaki sposób będzie wykorzystana i kto ma na niej pracować w danym momencie. Tak zwana licencja pływająca może być dowolnie dystrybuowana w sieci firmowej. Mogą z niej korzystać zarówno stali, jak i czasowi lub okazjonalni użytkownicy. Nie ma także potrzeby inwestowania w dodatkowe zasoby do zarządzania licencjami GstarCAD.

Pływająca (sieciowa) forma licencjonowania jest wygodna także z innego, prozaicznego powodu. W przypadku rotacji pracowników, które zdarzają się w każdej firmie, brak przypisania licencji do konkretnej osoby jest dużym ułatwieniem. Podobnie w przypadku zespołów zatrudnianych czasowo lub w niepełnym wymiarze czasu np. w systemie wielozmianowym.

Sprawdź, przetestuj i podejmij najlepszą decyzję

GstarCAD to alternatywne rozwiązanie, które cechuje się nie tylko niższą ceną, ale także znacznie bardziej elastycznymi i korzystniejszymi warunkami licencjonowania. Program jest obecny na rynku już od wielu lat i korzystają z niego tysiące użytkowników. Narzędzie umożliwia płynne projektowanie nawet bardzo złożonych obiektów, czy elementów. Jest także w pełni kompatybilny z wszystkimi popularnymi formatami, w tym DWG.

Po program sięgają zarówno prywatni użytkownicy, małe i średnie firmy, jak i korporacje. Ogromna oszczędność przy jednoczesnym zachowaniu jakości i komfortu pracy jest dla wielu wystarczającym argumentem do inwestowania w alternatywny CAD. Chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie może zaoszczędzić Twoja firma? Zapraszamy do kontaktu z doradcami oprogramowania GstarCAD, którzy przedstawią Ci szczegółową kalkulację, dopasowaną do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

W każdej chwili możesz także pobrać wersję demonstracyjną oprogramowania GstarCAD i samodzielnie wypróbować wszystkie jego funkcje. Poznasz bloki dynamiczne, które pomogą Ci lepiej zarządzać bazą gotowych elementów, będziesz mógł porównać rysunki przed wprowadzonymi zmianami, a także wyodrębnić dane w zestawieniu tabelarycznym. Z GstarCAD projektowanie jest szybkie, wygodne i skuteczne, a przy okazji ekonomiczne. Nie musisz jednak wierzyć na słowo. Pobierz wersję testową i przekonaj się osobiście.

 

 

 

Promocja: 2 licencje GstarCAD 2020 – 15% taniej!

$
0
0

Z przyjemnością informujemy o wyjątkowej niespodziance. Przygotowaliśmy specjalną promocję!

Każdy, kto do 15 maja 2020 r. zakupi dwie licencje wieczyste uniwersalnego, profesjonalnego oprogramowania GstarCAD 2020, otrzyma rabat w wysokości 15%!

Znasz kogoś, kto również poszukuje niezawodnego programu CAD 2D z licencją wieczystą? Dokonajcie wspólnie zakupu i  skorzystajcie z promocji!

Niniejsza promocja -15% obejmuje zakup dwóch licencji wieczystych programu GstarCAD 2020 (Standard lub Professional) w terminie do 15.05.2020 r. 

 

Kup 2 licencje GstarCAD Standard 2020 -15% Kup 2 licencje GstarCAD Professional 2020 -15%

Podręcznik GstarCAD 2020 już jest!

$
0
0

Z przyjemnością informujemy, że podręcznik GstarCAD 2020 jest już dostępny. Znajdziecie w nim wiele przydatnych informacji i wyjaśnień dotyczących obsługi programu GstarCAD 2020, które pozwolą na jeszcze szybsze i bardziej komfortowe wykonywanie projektów.  Podręcznik jest dostępny bezpłatnie.

 

Pobierz podręcznik

Aby pobrać podręcznik, wypełnij formularz.

 

[contact-form-7]

Aktualizacja GstarCAD teraz nawet 50% taniej! Nie przegap okazji!

$
0
0

Szanowni Państwo,

użytkowane przez Państwa oprogramowanie GstarCAD cechuje się bezterminową licencją, jednak działanie oprogramowania jest ściśle powiązane ze współpracą z systemem operacyjnym Windows.

Obecnie producent Windows zaprzestał wsparcia dla starszych wersji swojego systemu, a co za tym idzie nie jest możliwe świadczenie dalszego wsparcia technicznego dla wersji GstarCAD 2016 i starszych.

Oczywiście oprogramowanie będzie nadal działać, natomiast może być ono narażone na zwiększone ataki złośliwego oprogramowania, a także na brak możliwości pomocy technicznej w przypadku awarii sprzętu lub dezaktywacji licencji.

Wychodząc naprzeciw tej sytuacji pragniemy poinformować o specjalnej ofercie dla wszystkich użytkowników licencji GstarCAD 2016 i starszych wersji. Otóż do dnia 30.06.2020 r. mogą Państwo zamówić aktualizacje do wersji 2020 w promocyjnych warunkach, z rabatem do 50%.

Oczywiście po tym dniu zakup aktualizacji również będzie możliwy, ale na standardowych warunkach.

Pragniemy również poinformować iż od dnia 01.09.2020 r. na naszych stronach internetowych nie będą już dłużej dostępne żadne materiały dotyczące archiwalnych wersji GstarCAD, czyli GstarCAD 2016 i starszych.

 

Zapytaj o promocyjną ofertę

Aby otrzymać szczegółową ofertę promocyjną na aktualizację GstarCAD, wypełnij formularz.

 

[contact-form-7]

 

Zmiany w usłudze wsparcia technicznego GstarCAD od września!

$
0
0

Szanowni Państwo,

użytkowane przez Państwa oprogramowanie GstarCAD cechuje się bezterminową licencją, jednak działanie oprogramowania jest ściśle powiązane ze współpracą z systemem operacyjnym Windows.

Obecnie producent Windows zaprzestał wsparcia dla starszych wersji swojego systemu, a co za tym idzie nie jest możliwe świadczenie dalszego wsparcia technicznego dla wersji GstarCAD 2016 i starszych. Usługa bezpłatnego wsparcia technicznego będzie realizowana dla użytkowników tych wersji do dnia 01.09.2020 r.

Oczywiście po tym terminie oprogramowanie będzie nadal działać, natomiast może być ono narażone na zwiększone ataki złośliwego oprogramowania, a także na brak możliwości pomocy technicznej w przypadku awarii sprzętu lub dezaktywacji licencji.

Uprzejmie informujemy, że od 01.09.2020 r. nie będą również już dłużej dostępne na naszych stronach internetowych żadne materiały dotyczące archiwalnych wersji GstarCAD, czyli GstarCAD 2016 i starszych.

 

Promocja: 1 gratis przy zakupie 3 licencji GstarCAD

$
0
0

Skorzystaj z wielkiej wakacyjnej promocji GstarCAD! Kupując 3 lub więcej licencji programu GstarCAD do końca lipca, jedną otrzymasz gratis!

 

Co zyskasz?

  • Niezawodne, uniwersalne oprogramowanie CAD 2D/3D
  • Możliwość swobodnej obsługi i wymiany plików DWG
  • Innowacyjne funkcje, dostępne tylko w programie GstarCAD
  • Jedną licencję wieczystą zupełnie za darmo

 

Promocja trwa do 31.07.2020.  Nie przegap okazji, skorzystaj z promocji już dziś!

 

Zapytaj o ofertę

Aby otrzymać szczegółową ofertę promocyjną, wypełnij formularz.

 

[contact-form-7]

 

 

 

 

Promocja: Prezent do każdej licencji!

$
0
0

Kup licencję programu GstarCAD w promocji, a dodatki otrzymasz gratis!

 

Decydując się na zakup oprogramowania GstarCAD, do końca lipca w prezencie otrzymasz:

  • Aplikację do przeglądania rysunków CAD DWG FASTVIEW PLUS
  • Biblioteki CP-Symbols wspomagające i przyspieszające projektowanie
  • Moduł PDF2DXF, który pozwoli Ci na bezpośrednią konwersję rysunków w plikach PDF do formatu DXF

 

Skorzystaj już dziś – promocja trwa tylko do 31.07.2020

 

Zapytaj o ofertę

Aby otrzymać szczegółową ofertę promocyjną, wypełnij formularz.

 

[contact-form-7]

 


Wczytywanie aplikacji LISP do GstarCAD

$
0
0

Program GstarCAD można uzupełniać o wiele dodatkowych nakładek i programów, które rozszerzają w znaczny sposób jego funkcjonalność. W tym poradniku przedstawiamy tzw. programy AutoLISP. Najczęściej są to fragmenty kodu. LISP jest językiem programowania, a jego odmiana AutoLISP służy do tworzenia własnych nowych funkcji w programach CAD.

Programy LISP tworzone są przez zaawansowanych użytkowników programów CAD, by usprawnić pracę. W Internecie możecie znaleźć wiele takich programów udostępnionych całkowicie za darmo. Warto przy tym zaznaczyć, że w większości polecenia i ich opisy są w języku angielskim. Do wyszukiwania LISP’ów polecamy stronę: http://lee-mac.com/

Wiele podobnych programów znajdziecie również poprzez wpisanie w wyszukiwarce internetowej nazwy funkcjonalności jaką chcielibyście dodać do programu (najlepiej w języku angielskim) + frazę LISP np.: Strzałka (Arrow) LISP

W niniejszym poradniku skupimy się dokładnie na sposobie wczytywanie programów LISP do GstarCAD.

Pozostałe artykuły w tej serii będą opisywać dokładne działanie najciekawszych LISP’ów, które wprowadzą nową i przydatną funkcjonalność. Opisywane przez nas LISPy pozwolą na jeszcze bardziej przyśpieszyć i zautomatyzować tworzenie projektów w programie GstarCAD.

Przypominamy, że GstarCAD obsługuje następujące formaty plików:

 

 

Pliki LISP wczytujemy bezpośrednio w programie GstarCAD. Możemy to zrobić na dwa sposoby:

  • Poprzez wpisanie polecenia: APPLOAD
  • Poprzez wybór odpowiedniej ikony z zakładki: Zarządzaj i Wczytaj Aplikację

 

 

Po uruchomieniu polecenia pojawi się okno dialogowe: Wczytaj/usuń aplikacje:

 

 

W powyższym oknie będą nas interesowały tylko dwa zaznaczone przyciski.

Pierwszy z nich Wczytaj(L) – Służy do wczytania LISP do GstarCAD.

Uwaga: Poowyższa opcja, poprawnie wczyta nam plik LISP do programu. Jednak zrobi to tylko jednorazowo. Aby dany LISP działał po zamknięciu i uruchomieniu GstarCAD, musimy go każdorazowo wczytywać od nowa.

By uniknąć takiej sytuacji  i ustawić jednoczesne uruchamianie pliku LISP razem z GstarCAD, należy dodać tę aplikację do kolejnej zaznaczonej powyżej opcji – Pakiet uruchomieniowy.

Po kliknięciu w ikonę walizki, otworzy  się okno, w którym dodanie pliku LISP spowoduje jego automatyczne wczytywanie wraz z startem programu GstarCAD.

Pliki LISP są w zdecydowanej większości darmowymi programami tworzonymi i udostępnianymi przez zaawansowanych i indywidualnych użytkowników programów CAD. Przez to po wczytaniu pliku nie pojawi się dodatkowa ikona w programie (ściągamy i wczytujemy sam kod programu).

Daną funkcję uruchamiamy przez polecenie tekstowe. Poniżej prezentujemy przykładowy zrzut ekranu, który pojawia się po poprawnym wczytaniu programu LISP ze strony: http://lee-mac.com/

Zwróćmy uwagę, że w wierszu poleceń wyświetliły się informacje na temat programu LISP i jego autora, a także informacje opisujące, jak wywołać nową funkcjonalność. W tym przypadku wpisanie polecenia „NumInc”, wywoła wczytany program LISP.

 

Jak tworzyć w GstarCAD zestawienia bloków za pomocą LISPów?

$
0
0

Tworzenie legendy i zestawień materiałów oraz urządzeń, użytych w projekcie, może być czasochłonne. W programie GstarCAD można jednak zautomatyzować i ulepszyć ten proces za pomocą programów LISP. Dzisiaj podpowiadamy, jak to zrobić.

Poniższy przykład przedstawia schemat instalacji sanitarnych. Załóżmy, że chcielibyśmy szybko zrobić zestawienie, użytych przyborów sanitarnych.

 

 

Program domyślnie posiada polecenie BCOUNT, które służy do szybkiego podliczenia ilości bloków we wskazanym przez nas obszarze. Zwróćmy uwagę, że ilość i nazwy bloków zostaną wyświetlone tylko w wierszu poleceń.

 

 

Co jednak w przypadku, gdy chcielibyśmy zrobić z tego zestawienie w formie tabeli?

Tworzenie nowej tabeli i przepisywanie wartości może okazać się czasochłonne. Poniżej przedstawiamy działanie programu LISP, który szybko pozwoli na stworzenie zestawienia użytych w projekcie bloków w formie tabeli, wraz z podglądem tych bloków.

Program LISP, możecie pobrać na stronie: http://lee-mac.com/blockcounter.html

Po pobraniu pliku, wczytujemy go do programu GstarCAD, korzystając z polecenia APPLOAD lub wybierając opcję Wczytaj Aplikację z Zakładki Zarządzaj.

Dokładną instrukcję wczytywania plików LISP, znajdziecie w naszym  poprzednim artykule – Link >

 

Po poprawnym wczytaniu pliku LISP, powinniśmy otrzymać następujący komunikat w wierszu poleceń:

 

 

Większość LISP’ów dodaje tylko jedno polecenie, jednak w tym przypadku mamy do dyspozycji dwa nowe polecenia:

  • COUNT – główne polecenie, służące do stworzenia tabeli z zestawieniem bloków
  • COUNTSETTINGS – ustawienia tabeli

Zaczniemy od ustawień tabeli. Wpisujemy więc polecenie COUNTSETTINGS i zatwierdzamy klawiszem Enter.

Pojawi się następujące okno dialogowe. Przy pierwszym uruchomieniu programu wpisane będą angielskie zwroty. W poniższym zostały one przetłumaczone na polskie określenia.

 

 

Output – Określa w jakiej formie program ma wygenerować tabelkę. Do dyspozycji mamy:

  • Table – domyślna tabela CAD, do wstawienia bezpośrednio w projekcie
  • Text File – Plik tekstowy
  • CSV File – Plik obsługiwany przez arkusz kalkulacyjny Excel
  • Command line – to samo co poleceni BCOUNT, wyświetli nam informacje w wierszu poleceń

Headling – Nagłówki tabeli i kolumn

 

Kolejne opcje służą do sortowania:

Sort by – pozwala określić czy chcemy mieć posortowaną tabele (alfabetycznie po nazwie bloku lub po ich ilości).

Sort Order – opcja sortowania rosnąco bądź malejąco.

 

Po odpowiednim ustawieniu opcji tabeli, możemy wpisać główne polecenie COUNT:

 

 

Następnie wybieramy obszar (może być też cały projekt), w którym LISP ma nam zliczyć użyte bloki i zrobić z nich zestawienie.

Po wybraniu obszaru musimy określić jeszcze miejsce wstawienia tabeli. Bierzmy tutaj pod uwagę wybranie opcji ,,Table” jako format wyjściowy.

 

 

 

Tak wstawioną tabelę możemy dowolnie modyfikować, dodając nowe wiersze i kolumny czy zmieniając jej rozmiar poprzez polecenie SCALE:

 

 

Jak widzicie dzięki temu programowi LISP, możecie w GstarCAD bardzo szybko tworzyć zestawienia materiałów i urządzeń, użytych w projekcie.

Spatial Manager – Nowa nakładka geodezyjna dla GstarCAD

$
0
0

Miło nam poinformować o pojawieniu się nowej nakładki geodezyjnej dla GstarCAD   Spatial Manager to nakładka opracowana z myślą o potrzebach współczesnych geodetów. Dzięki niej będziesz mógł w szybki i łatwy sposób importować/exportować dane geoprzestrzenne z wielu różnych źródeł m.in. z Google Earth (pliki KML, KMZ), a następnie sprawne zarządzać nimi w środowisku programu GstarCAD.

 

Główne możliwości Spatial Manager:

  • Import do GstarCAD plików z: Google Earth (KML lub KMZ), OpenStreetMap (OSM lub PBF), Shapefiles (SHP), GPS, Punkty (wiele formatów), Excel, Access, ESRI ArcInfo®, MapInfo, GML (GML lub GZ), PostGIS, SQL Server, SQLite oraz z wielu innych źródeł danych geoprzestrzennych
  • Export plików z GstarCAD do Google Earth (KML lub KMZ), Shapefiles (SHP), Punkty (wiele formatów), MapInfo, PostGIS, SQL Server, SQLite oraz do wielu innych programów
  • Możliwość zmiany współrzędnych
  • Duża łatwość użycia mapy tła
  • Opcja wyszukiwania lokalizacji
  • Funkcje terenu, również punkty 3D z usług wysokościowych, siatki DTM, kontury i wiele więcej
  • Możliwość publikacji w Google Earth
  • Tabele zawierające dane alfanumeryczne XDATA (łatwe zarządzanie tabelami i polami danych, dołączona przeglądarka i edytor danych).
  • Opcja zapisywania zadań ułatwiająca wielokrotne importowanie danych
  • Licencja wieczysta, płacisz raz i zyskujesz nakładkę na własność

 

Zobacz film

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego współpracę GstarCAD i Spatial Manager.

 

 

Wersje Spatial Manager

Spatial Manager dostępny jest w 3 wersjach: Basic, Standard i Professional. Różnice pomiędzy nimi dotyczą zarówno oferowanej funkcjonalności, jak i ceny.

 

Spatial Manager Basic  Spatial Manager Standard  Spatial Manager Professional
Cena: 729 PLN netto Cena: 1299 PLN netto Cena: 1749 PLN netto
Poznaj funkcjonalność> Poznaj fukcjonalność > Poznaj funkcjonalność >

 

Pobierz demo Spatial Manager

Pobierz i bezpłatnie przetestuj możliwości nakładki Spatial Manager przez 14 dni, bez żadnych zobowiązań! Przed instalacją Spatial Manager, należy wcześniej zainstalować GstarCAD 2020 – Link do wersji testowej >

 

 Pobierz demo

 

 

 

LitioLAB – Zaawansowana nakładka do rysowania matematycznego kompatybilna z GstarCAD

$
0
0

Mamy bardzo dobre informacje dla użytkowników GstarCAD. LitioLAB 1.0, czyli zaawansowana nakładka do rysowania matematycznego jest już w pełni kompatybilna z GstarCAD 2020.

LitioLAB 1.0 pomaga w rysowaniu złożonych kształtów (krzywe 2D, krzywe 3D lub powierzchnie 3D), niedostępnych w formie standardowych poleceń w programie GstarCAD. Nakładka pozwala na rysowanie kształtów za pomocą równania lub wzoru matematycznego oraz na importowanie plików XLS (lub innych formatów) do rysunku w postaci serii punktów, odcinków linii lub polilinii 2D lub 3D.

 

Główne funkcje:

LitioLAB 1.0 doskonale sprawdzi się  do zastosowań inżynieryjnych i architektonicznych, jak na przykład:

  • Łuki budowlane, podwieszane mosty, krzywe nośne, profile zębate, świdry ślimakowe, płatowce [przekrój skrzydeł], kadłuby statków, obudowy epitrochoidalnych silników Wankla, głowice amunicyjne i rakietowe, ruch pocisków, oraz krzywe Lissajous’a.
  • Dalsze przykłady to również, Prosty ruch harmoniczny, seria Fouriera, orbity kosmiczne, wzory Guilloché, figury harmonograficzne, róże matematyczne, orbity Rosetta, krzywe ruletki, pary Tusi, filigranowe, spirale, hipotrochoidy i epitrochoidy, itp. Wszystkie one są zgodne z zasadami matematycznymi i formuł
  • Właściwie, dla każdego zjawiska fizyki, inżynierii lub architektury, które można wyrazić

 

 

LitioLAB 1.0 potrafi:

  • rysować kształty zgodne z równaniem lub wzorem matematycznym:
    • Krzywe 2D (jako funkcji X, kąta; lub parametru)
    • Krzywe 3D (jako funkcje X i Y, Z i kąta; lub parametru)
    • Powierzchnie 3D (jako funkcje X i Y, Z i kąta; lub dwóch parametrów)
  • zaimportować serię punktów XLS (lub innych formatów) do swojego rysunku, aby narysować je jako serię PUNKTÓW, odcinków LINII lub POLILINII 2D lub 3D;
  • Kreślenie funkcji trygonometrycznych (SIN, COS)
  • rysować parabole, wybierając 3 punkty, które należą do paraboli, oraz dodatkowe punkty do określenia jej granic
  • rysować krzywe sieci trakcyjnej, podając dwa końce i długość sieci trakcyjnej
  • rysować heliksy i spirale 2D i 3D
  • rysować kształty przypominające spirografy

 

Pobierz i przetestuj LitioLAB 1.0

Aby pobrać i przetestować LitioLAB 1.0, kliknij w poniższy przycisk.

 

Pobierz LitioLAB 1.0

Przedłużamy wakacyjną promocję: Przy zakupie 3 licencji, 1 otrzymasz gratis!

$
0
0

Przedłużamy wielką wakacyjną promocję! Kupując 3 lub więcej licencji programu GstarCAD 2020 do końca sierpnia, jedną otrzymasz gratis!

 

Co zyskasz?

– Niezawodne, uniwersalne oprogramowanie CAD 2D/3D
– Możliwość swobodnej obsługi i wymiany plików DWG
– Innowacyjne funkcje, dostępne tylko w programie GstarCAD
– Jedną licencję wieczystą zupełnie za darmo

 

Promocja trwa do 31.08.2020.  Nie przegap okazji, skorzystaj z promocji już dziś!

 

Zapytaj o ofertę

 

Aby otrzymać szczegółową ofertę promocyjną, wypełnij formularz.

 

[contact-form-7]

Promocja: Prezent do każdej licencji przedłużona do końca sierpnia!

$
0
0

W związku z ogromnym zainteresowaniem zdecydowaliśmy się przedłużyć promocję Prezent do każdej licencji GstarCAD o kolejny miesiąc! 

 

Kup licencję programu GstarCAD 220 w promocji do końca sierpnia, a w prezencie otrzymasz:

  • Aplikację do przeglądania rysunków CAD DWG FASTVIEW PLUS
  • Biblioteki CP-Symbols wspomagające i przyspieszające projektowanie
  • Moduł PDF2DXF, który pozwoli Ci na bezpośrednią konwersję rysunków w plikach PDF do formatu DXF

 

Skorzystaj już dziś – promocja trwa tylko do 31.08.2020 r.

 

 

Zapytaj o ofertę

Aby otrzymać szczegółową ofertę promocyjną, wypełnij formularz.

 

[contact-form-7]

Poradnik GstarCAD: Czyszczenie duplikatów z rysunku za pomocą polecenia OVERKILL

$
0
0

Polecenie OVERKILL, jest używane do usuwania zduplikowanych lub nakładających się na siebie linii, łuków, polilinii, itp. Warto korzystać z tego polecenia zwłaszcza pod koniec działań projektowych. Dzięki temu nie tylko zmniejszymy wielkość pliku, ale i pozbędziemy się wielu zbędnych obiektów.

Aby uzyskać dostęp do polecenia, wpisujemy OVERKILL i potwierdzamy wybór klawiszem Enter. GstarCAD poprosi o wskazanie obiektów, które następnie przeskanuje, aby wykryć zdublowane obiekty. W celu zachowania ustawień domyślnych, wystarczy kliknąć OK.

 

 

 

Istnieje również możliwość dostosowania ustawień, aby kontrolować proces. Na przykład, możemy zaznaczyć pole „Zignoruj warstwy”, a następnie usunąć nakładające się na siebie linie, nawet jeśli nie znajdują się one na tej samej warstwie.

Aby przejść dalej, wybieramy  OK. Wówczas linia poleceń pokaże, ile obiektów/duplikatów zostanie usuniętych, tak jak na poniższym obrazku.

 

 

 


Zbliża się premiera GstarCAD 2021

$
0
0

Z przyjemnością informujemy o zbliżającej się premierze GstarCAD 2021, która odbędzie się jesienią tego roku. W najnowszej wersji programu pojawi się wiele udoskonaleń i przydatnych narzędzi, dzięki którym wykonywanie projektów będzie przebiegać zdecydowanie szybciej i sprawniej, a praca stanie się jeszcze bardziej komfortowa. Zapraszamy do zapoznania się listą nowości.

 

Lista najważniejszych nowości w GstarCAD 2021

 

1. Wersja dla Linuxa

Od wersji 2021 program GstarCAD będzie dostępny również dla użytkowników systemu Linux. Oprócz obsługi plików DWG i DXF użytkownicy tego systemu mogą liczyć na obsługę praktycznych poleceń:

– Wsparcie wczytywania rysunków, warstw, arkuszy, przerysowywanie i cofanie, powiększanie i przesuwanie itp.

– Obsługa praktycznych poleceń rysunkowych: linia, koło, prostokąt, linia chmury, tekst, mtext, definicja bloku, wstawianie bloków itp.

– Obsługa praktycznych poleceń wymiarowych: wymiar liniowy, wymiar osiowania, wymiar kąta, wymiar promienia, wymiar średnicy, wymiar współrzędnych

– Obsługa podstawowych poleceń edycji: usuwanie, kopiowanie, edycja uchwytów

– Siatka, orto, snap – przyciągnie obiektu i inne funkcje pomocnicze

 

2. Automatyczna aktualizacja

W GstarCAD 2021  użytkownicy będą mogli ustawić automatyczną aktualizację. Dzięki tej opcji program sam wykryje dostępność nowych aktualizacji, a następnie pobierze je i zainstaluje.

 

3. Chmura punktów

GstarCAD 2021 pozwali na wstawienie odniesienia do chmury punktów. Użytkownicy będą mogli ustawić m.in. kolor wyświetlania obiektów chmury punktów lub kolor skanowania RGB.

 

 

 

 

4. Nowe funkcje 3D

Najnowsza wersja GstarCAD będzie obsługiwać więcej funkcji 3D: POLYSOLID, Konwersja do siatki, Konwersja do bryły, Konwersja do NURBS, Konwersja do powierzchni, Przesunięcie powierzchniowe itd. Zaoferują one użytkownikom programu większe możliwości pracy w 3D.

  • POLYSOLID

Teraz projektanci będą mogli utworzyć bryłę 3D w kształcie ściany za pomocą polecenia POLYSOLID. Tworzenie bryły będzie odbywać się  bezpośrednio lub poprzez wybranie utworzonej polilinii.

 

Metoda tworzenia polilinii jest podobna do tworzenia linii; można narysować linię lub segment łuku w sposób ciągły. Można również użyć zmiennej systemowej PSOLWIDTH do ustawienia domyślnej szerokości dla bryły 3D, a zmiennej systemowej PSOLHEIGHT do ustawienia domyślnej wysokości. W GstarCAD 2021 będzie także możliwość przekonwertowania istniejących obiektów 2D, takich jak: linie, polilinie 2D, łuki i okręgi na bryły 3D z domyślną wysokością, szerokością i uzasadnieniem.

 

 

Zmienna systemowa PSOLWIDTH ustawi domyślną szerokość dla bryły 3D, a zmienna systemowa PSOLHEIGHT ustawi jej domyślną wysokość.

 

  • PLANESURF

Dzięki tej funkcji użytkownik GstarCAD 2021 będzie mógł utworzyć płaską powierzchnię poprzez wybranie zamkniętych obiektów lub określenie przeciwległych narożników prostokątnej powierzchni. Po określeniu narożników powierzchni za pomocą polecenia, powierzchnia jest tworzona równolegle do płaszczyzny pracy.

 

 

Zmienne systemowe SURFU i SURFV sterują numerami linii wyświetlanymi na powierzchniach.

 

 

  • SURFOFFSET

Dzięki temu poleceniu będzie można utworzyć równoległą powierzchnię z określoną odległością od pierwotnej powierzchni. Pozwali to nie tylko na ustawienie przesunięcia na jedną lub obie strony, ale także umożliwi tworzenie bryły 3D po przesunięciu.

 

Odsunięcie z obu stron

 

Odsunięcie i utworzenie powierzchni

 

Odsunięcie i stworzenie Bryły

 

Gdy wartość SURFACEMODELINGMODE ustawiona zostanie na 1, to po przesunięciu powierzchni wygeneruje ona powierzchnię NURBS zamiast normalnej.

 

 

 

  • CONVTOMESH

Ta funkcja umożliwi konwertowanie obiektów 3D do siatki za pomocą: odpowiedniego typu konwersji brył 3D, zamkniętych polinii, regionów, powierzchni 3D, powierzchni 3D i siatek policzkowych. Warto zaznaczyć, że po konwersji bryła 3D zostanie wygładzona.

 

 

  • CONVTOSOLID

Funkcja CONVTOSOLID pozwoli na konwertowanie kwalifikujących się obiektów 3D na bryły 3D. Kwalifikujące się obiekty zawierają:

– Trójwymiarowe siatki, które niezupełnie zamykają objętość

– Powierzchnie, które całkowicie zamykają objętość

– Polilinie zamknięte i okręgi o niezerowej grubości; polilinie muszą mieć jednakową

Szerokość

 

Funkcja ta nie obsługuje zmiennej systemowej SMOOTHMESHCONVERT, dostępna jest tylko wartość 3. Nie obsługuje również gładkości i zoptymalizowanego efektu. Po konwersji wyświetlany jest tylko jeden efekt.

 

  • CONVTOSURFACE

Funkcja umożliwi konwertowanie kwalifikujących się obiektów na powierzchnie 3D. Może przekonwertować: bryłę 2D, bryłę 3D, obiekt siatkowy, powierzchnię czołową 3D, regiony, polilinie o zerowej szerokości z grubością, polilinie o szerokości kulistej, linie z grubością, łuki z grubością, zamkniętą płaską powierzchnię 3D.

 

 

Funkcja ta nie obsługuje zmiennej systemowej SMOOTHMESHCONVERT, dostępna jest tylko wartość 3. Nie obsługuje również gładkości i zoptymalizowanego efektu. Aktualnie obsługiwany tylko jeden efekt konwersji: faceted.

 

  • CONVTONURBS

Funkcja pozwoli na wybór brył i powierzchni 3D oraz na przekonwertowane ich na powierzchnie NURBS. W przypadku zamiany siatek na powierzchnie NURBS, najpierw będzie można  użyć poleceń CONVTOSOLID lub CONVTOSURFACE, aby przekonwertować je na bryły lub powierzchnie.

 

 

5. Lepsza obsługa rastrów i ich przeźroczystości

GstarCAD 2021 będzie lepiej obsługiwał obrazy rastrowe i ich przezroczystości.  Dotyczy to plików w formatach TIFF.

 

GstarCAD 2020

 

GstarCAD 2021

 

 

6. Rozbudowana paleta narzędzi

Nowa wersja GstarCAD będzie obsługiwać dodawanie predefiniowanych kreskowań z ustawionym wzorcem kreskowania i skalowaniem do palety narzędzi. Dla przykładu, gdyż użytkownik będzie potrzebował wstawić łuk,  aby uzyskać obiekt kreskowania, wystarczy że przeciągnie go bezpośrednio do załączonego obszaru.

 

 

Właściwości kreskowania można ustawić w menu kontekstowym. Ten sam wzór może być używany wielokrotnie z różnym kątem i skalą.

GstarCAD 2021 będzie wyposażony w opcję służącą do migracji palety narzędzi. Narzędzie to umożliwi importowanie dostosowanej palety narzędzi z programu AutoCAD do programu GstarCAD.

 

7. Rozbudowany edytor tekstów

W GstarCAD 2021 pojawią się funkcje usuwania linii i numeracji, które będą używane do dodawania usuniętych linii dla określonego tekstu lub numeracji.

 

8. Rozszerzenie importu i eksportu ustawień

GstarCAD 2021 będzie obsługiwał nie tylko import i eksport ustawień, ale umożliwi również migrację z poprzedniej wersji. Nowe możliwości przyspieszą dostosowywanie ustawień programu do własnych preferencji podczas jego nowej lub powtórnej instalacji.

Dwie części ustawień importu i eksportu:

  • Import and Eksport Ustawień

W GstarCAD 2021, będzie można uzyskać dostęp do ustawień importu i eksportu z programu GstarCAD za pomocą przycisku Start systemu Windows. Pozwoli to na importowanie i eksportowanie: ustawień, czcionek, linii, kreskowań itp. bez konieczności uruchamiania programu GstarCAD. Wyeksportowane ustawienia można zapisać na wypadek konieczności ponownej instalacji programu lub przeniesienia go na nowy komputer.

  • Migracja z poprzedniej wersji

Nowe narzędzie „Migracja z poprzedniej wersji” będzie dodawane w programie GstarCAD 2021 za pomocą przycisku Start systemu Windows. Narzędzie to pozwoli na bezpośrednie przenoszenie swoich własnych ustawień z poprzedniej wersji programu do GstarCAD 2021.

 

9. Szybki pomiar

W nadchodzącej wersji GstarCAD wprowadzona zostanie możliwość wykonania szybkiego pomiaru. Kursor w programie będzie przeszukiwał rysunek wzdłuż osi XY i szybko wyświetlał odległość oraz kąt od kursora do powiązanych z nim obiektów. Funkcja ta pozwoli w ciągu zaledwie sekundy poznać powiązany rozmiar rysunków.

 

Poradnik: Jak przełączać się między współrzędnymi bezwzględnymi a względnymi w GstarCAD

$
0
0

Zapraszamy do lektury naszego poradnika, w którym wyjaśniamy, jak przełączać się między współrzędnymi bezwzględnymi a względnymi w programie GstarCAD.

Przypominamy, że współrzędne bezwzględne mierzone są od początku Globalnego Układu Współrzędnych (0,0), czyli punktu przecięcia osi X i Y. Z kolei w przypadku współrzędnych względnych  wartość współrzędnych mierzona jest od ostatniego punktu.

 

 

Istnieje kilka kroków do zmiany pomiędzy wprowadzeniem współrzędnych bezwzględnych i względnych:

 

1. Wpisz polecenie DSETTINGS. Pojawi się okno dialogowe ,,Ustawienia rysunkowe”.

 

2. Wybierz zakładkę ,,Wprowadzanie Dynamiczne”, a następnie kliknij przycisk ,,Ustawienia”.

 

 

3. W oknie ,,Ustawienia wprowadzania przy kursorze” możemy wybrać interesujący nas sposób wprowadzania współrzędnych.

 

Dużo szybszym sposobem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy w wartości współrzędnych w lewym dolnym rogu ekranu.

 

 

 

Poradnik: Polecenie Regen. Jak i kiedy stosujemy?

$
0
0

W dzisiejszym poradniku przedstawiamy polecenie Regen i podpowiadamy, kiedy można je zastosować.

 

Do czego służy polecenie Regen?

Polecenie Regen odświeża w programie GstarCAD cały rysunek i przetwarza współrzędne ekranu dla wszystkich obiektów. Dodatkowo reindeksuje bazę danych rysunków dla optymalnej wydajności wyświetlania i wyboru obiektów.

 

Aby wywołać polecenie Regen, wybieramy z menu Widok > Regen, tak jak na na poniższym obrazku.

 

 

Polecenie to możemy również uruchomić za pomocą dynamicznego wprowadzania danych.

 

 

Przykład użycia polecenia Regen

Dla przykładu rysujemy okrąg, a następnie oddalamy widok scrollując myszką. W pewnym momencie widok zatrzyma się, a program wyświetli komunikat „Osiągnięto maksymalną wartość oddalenia”.

 

 

Teraz korzystamy z polecenia Regen, dzięki czemu możemy kontynuować dalsze oddalanie ekranu modelu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poradnik: Warstwa 0, ByLayer i ByBlock w GstarCAD

$
0
0

Dzisiaj w naszym poradniku wyjaśnimy występujące w GstarCAD: Warstwę 0, ByLayer oraz ByBlock. Zauważcie, że za każdym razem, gdy tworzycie nowy rysunek w programie GstarCAD, widoczna jest domyślna Warstwa 0, której nie można usunąć. Następnie, po zdefiniowaniu właściwości innych warstw, takich jak: kolor, szerokość linii, itp., program wyświetla również właściwości ByLayer oraz ByBlock.

Ustawienie ByLayer (JakWarstwa)  jest pewnie znane większości użytkowników GstarCAD,  ale czy sprawa wygląda podobnie w przypadku  ByBlock (JakBlok)?

 

Zacznijmy od wyjaśnienia kilku kwestii:

  • Warstwa 0 jest domyślną warstwą GstarCAD. Możecie na niej tworzyć geometrię w swoich blokach. Kiedy wstawicie te bloki, będą one używały warstwy aktywnej. Gdy przeniesiecie  dany blok do innej warstwy, obiekty które się w nim znajdują będą go używać i ignorować warstwę 0.
  • Kiedy zdefiniujecie właściwości danego obiektu (kolor, szerokość linii, itp.) do ByLayer, wszystkie jego właściwości będą używać tych samych wartości, które są zdefiniowane we właściwości warstwy.
  • W trakcie tworzenia geometrii w swoim bloku za pomocą ByBlock, możecie nadpisać jego właściwości po umieszczeniu bloku.
  • Z kolei podczas tworzenia geometrii w swoim bloku innym niż ByLayer lub ByBlock,  po umieszczeniu bloku nie możecie ich już nadpisać.

 

Aby lepiej zaprezentować powyższe informacje, wykonamy kilka działań praktycznych:

1. Otwieramy nowy plik i  tworzymy dwie warstwy, nadając im dowolną nazwę. Ustawiamy inny kolor i szerokość linii, abyśmy mogli je później łatwo rozróżnić.

 

 

2. Teraz stworzymy 4 obiekty, a w tym przykładzie użyjemy okręgu.

– Pierwszy okrąg: warstwa 0, kolor: ByLayer, szerokość linii: ByLayer.

– Drugi okrąg: warstwa 0, kolor: ByBlock, szerokość linii: ByBlock.

 

 

– Trzeci okrąg: warstwa 0, kolor: czerwony, szerokość linii: 0.5

– Czwarty okrąg: warstwa 1, kolor: ByLayer, szerokość linii: By Layer

3. Tworzymy 4 bloki z każdego okręgu, a następnie wybieramy wszystkie cztery, po czym zmieniamy ich warstwę na Warstwę 2. Możecie zauważyć, że blok 1 i 2 korzystają z tych właściwości, a blok 3 i 4 nadal korzystają z własnych właściwości.

 

 

4. Teraz nadpisujemy  kolor i szerokość linii. Używamy koloru zielonego i szerokości linii 2 mm . Widać, że jedynym blokiem wykorzystującym nadpisane właściwości jest blok nr 2!

 

 

Tylko blok 2 korzysta z właściwości bloku, ponieważ ustawiamy go na właściwości ByBlock. Teraz zamrażamy warstwę 1. Możemy zobaczyć blok nr 1. Blok 4 zniknął, ponieważ obiekt w nim zawarty został na nim stworzony.

 

 

Podsumowanie

Ustawienie ByLayer(JakWarstwa) pozwala na stałe przypisane ustawień koloru, szerokości i typu linii, aby były zawsze takie same, jak właściwości warstwy, na której znajdują się obiekty. Pozwala to na utrzymanie pewnego schematu projektu np.: by wszystkie projekty w firmie były tworzone według jednego szablonu.

Ustawienie ByBlock (JakBlok) jest bardziej elastyczne. Optymalne dla projektantów, którzy chcą wprowadzać własne zmiany: kolorów, szerokości i typu linii dla różnych obiektów.

Promocja GstarCAD – Pożegnanie lata!

$
0
0

Wakacje 2020 odeszły w zapomnienie, dlatego postanowiliśmy przygotować gorącą ofertę, aby podtrzymać letnią atmosferę i nastroić Cię na nowy sezon wytężonej pracy.

Przy zakupie 2 licencji  wieczystych oprogramowania GstarCAD otrzymasz Smartband Xiaomi Mi Band 5

przy  zakupie 3 licencji wieczystych – Smartfon Xiaomi Redmi 9A w kolorze Sky Blue za darmo!

 

Jak mówią: śpiesz się powoli, dlatego już dziś zachęcamy do kontaktu z naszym konsultantem, który szczegółowo odpowie na wszelkie nurtujące Cię pytania.

 

Pamiętaj, że promocja trwa tylko 10 dni* od 7.09.2020

* Promocja trwa do wyczerpania zapasów

 

[contact-form-7]

 

Viewing all 374 articles
Browse latest View live